Proslavljen blagdan Preobraženja Gospodinova

preobrazenjemalaProslavili smo blagdan naše župe. Svečano misno slavlje predvodio je naš biskup Vlado Košić, a misa je slavljena u našoj novoj crkvi koja još nije dovršena ali radovi bi trebali završiti potkraj ove godine . Prije svete Mise obratio se naš župnik Josip Karas te pozdravio sve prisutne. Posebno se zahvalio našem biskupu na velikom zalaganju i potpori u gradnji naše nove crkve.
Biskup je u svojoj propovjedi izrazio radost jer se nalazi u prostoru nove crkve koja ima posebno značenje za domovinski rat jer se naš župni blagdan upravo slavi kada je oslobođena naša okupirana Petrinja sa okolnim područjima uključujući i Slatinu. Rekao je kako je okupacija trajala 4 godine te su za to vrijeme porušene gotovo sve katoličke crkve i obiteljske kuće. Prije 21 godinu Petrinja je oslobođena ali obnova traje još i danas . Kako traje materijalna obnova potrebno je i ona duhovna  dakle graditi i obnavljati živu crkvu, zajednicu vjernika. Rekao je: “vidim da ta zajednica postoji. Lijepo vas je danas vidjeti u ovako velikom broju .”  Dodao je:  “Trebamo se uvijek preobražavati iz lošega u dobro, iz smrti u život, te tako preobražavati i našu domovinu, mjesto, grad, župu, čitav svijet. Tako se ljubi svoja domovina preobražavajući zemaljsko u nebesko. Mi kao vjernici pridonosimo tome duhovnom napretku i promjeni. Molimo Gospodina koji se pred svojim učenicima preobrazio i pokazao im da će nakon patnje uskrsnuti da i nama podari tu nadu u uskrsnuće nas i naše domovine, amen.” Bogatu fotogaleriju pogledajte na našoj Facebook stranici.

Cijeli nagovor našeg biskupa Vlade Košića poslušajte klikom na play

Fotografije sa večernje mise pogledajte na ovom linku

Nagovor našeg župnika Josipa Karasa poslušajte klikom na play