Blagdan naše župe

preobrazenjeSutra, 6. kolovoza, u našoj župi slavimo blagdan Preobraženja Gospodnjega, za koji smo se pripremali kroz trodnevicu od 3.-5. kolovoza. Svakoga dana trodnevice svetu Misu predvodio je vlč. Paško Glasnović, rektor svetišta Blažene Djevice Marije u Gori. Blagdan naše župe proslavit ćemo bogatim programom. Svečanom svetom Misom u 17:00h na gradilištu za novu župnu crkvu na Slatini, u Petrinji, koju će predvoditi vlč. Branko Koretić, župnik u župi sv. Marije iz Siska, otvorit ćemo svečano slavlje. Svetu misu uveličati će članovi HKUD-ova u narodnim nošnjama, mješoviti župni zbor i drugi. Nakon svete Mise u 18:00h počinje kulrurno-umjetnički program te nastupi KUD-ova iz okolnih mjesta, te na posljetku slijedi zabavni program uz grupu DUO TWIX.  Pozivamo vas da se pridružite ovom svečanom slavlju i uveličate ga. Poseban poziv šaljemo našim župljanima.