Gospa Lurdska – Svjetski dan bolesnika

glSvake godine, 11. veljače, Crkva obilježava spomendan Blažene Djevice Marije Lurdske, spominjući se Gospinog ukazanja djevojčici Bernadette Soubirous u francuskom mjestu Lourdes – Francuska, 11. veljače 1858. godine.

Ujedno, 11. veljače, Katolička Crkva obilježava i Svjetski dan bolesnika. Podsjetimo se da je Svjetski dan bolesnika utemeljio  papa Ivan Pavao II. posebnim pismom datiranim 13. svibnja 1992. godine naslovljenim na kardinala Fiorenza Angelinija, predstojnika Papinskog vijeća za pastoral zdravstvenih djelatnika. Cilj toga Dana je naznačena potreba  senzibiliziranja Božjeg naroda i građanskog društva za svijet patnje i  samim bolesnicima pomoći vrednovati svoje trpljenje.

U kapeli sv. Jakova u Mošćenici, 11.02.2015 u 18.00h, slavit će se sv. Misa za bolesnike i dijeliti bolesničko pomazanje