Proslavljen blagdan Svih svetih

svisveti2016Proslavili smo blagdan Svih svetih. Misno slavlje održano je u kapelici svetog Benedikta na istoimenom groblju u Petrinji. Misno slavlje predvodio je župnik župe sv. Ivana Pavla II. fra. Ante Barišić, a koncelebrirali su naš župnik vlč. Josip Karas i župnik sv. Lovre preč. Josip Samaržija. Oltar je posluživao naš trajni đakon Vjekoslav Uvalić. U propovjedi koju je održao naš župnik rekao je da je život dar od onoga koji je svet a to je Bog. Svi smo pozvani na svetost i da kao što sunce daje svjetlost tako i mi kršćani moramo davati svjetlost svim ljudima na zemlji. Na kraju je rekao: “Dignimo se iz svoga pada, iz svoga grijeha, iz onoga što nas vraća u mrak, tamu, hladnoću i neka nas toplina, svijetlo Božje dobrote, pobjedi u našim životima kako bi i mi jednog dana ostvarili svetost. Amen”

Cijeli nagovor našeg župnika Josipa Karasa možete poslušati klikom na play

Nakon misnog slavlja kod križa blagoslovljeno je groblje koje je predvodio đakon. Ukratko kako je to bilo pogledajte u maloj fotogaleriji na našoj facebook stranici.