Proslavljen blagdan naše župe

Proslavili smo blagdan naše župe Preobraženje Gospodinovo.

Nakon uvodne riječi našeg župnika, gdje je pozdravio biskupa Franju Komaricu te poručio biskupu da neka se osjeća kao kod kuće, jer puno je vjernika iz Banjaluke upravo u našoj župi, te je dodao kako radosno očekujemo njegovu pastirsku riječ, biskup banjalučki Franjo Komarica započeo je svečano misno slavlje.

U svoj je propovijedi biskup Komarica govorio o vjerodostojnosti kršćana, o položaju Hrvata u Bosni i Hercegovini, vrijednostima u Europi koje su u krizi. Također je riječi utjehe i ohrabrenja uputio vjernicima Hrvatima iz BiH koji su ovdje masovno doselili prije dvadesetak godina. Govoreći o kršćanskom životu, apelirao je na poštivanje Božjih zapovijedi.

Na kraju je u ime župljana pozdravne riječi uputila članica Pastoralnog vijeća Željka Žugaj. Zahvalila je biskupu što je ohrabrio vjernike nakon čega mu je uručen i prigodan poklon s petrinjskim suvenirima i simbolima.

Fotogaleriju pogledajte ovdje !

Ukoliko želite poslušati cijelu propovijed koja traje 40 minuta,  kliknite na play