Proslavljen blagdan Cvjetnice

I ove godine proslavili smo blagdan Cvjetnice. Cvjetnica je uvod u Veliki tjedan. Crkva se spominje Isusovog svečanog ulaska u Jeruzalem u dane prije Pashe, opisanog u sva četiri Evanđelja (Marko 11:1-11, Matej 21:1-11, Luka 19:28-44, i Ivan 12:12-19), ali i njegove muke koja je uslijedila nakon toga.  Okupilo se mnoštvo župljana koji su formirali procesiju. Nakon blagoslova maslinovih grančica, procesija je krenula u bogoslužni prostor.  Procesiju su predvodili službenici MUP-a Petrinja i DVD-a Mošćenica. Svečano misno slavlje predvodio je naš župnik Josip Karas, a u koncelebraciji bio je don Ivo Borić policijski kapelan koji trenutno boravi u našoj župi. Čitana je muka našega Gospodina Isusa Krista po Marku u kojoj su sudjelovali župljani zajedno s župnikom. Nagovor je imao don Ivo Borić kojeg možete u potpunosti poslušati ovdje.

 

Bogatu fotogaleriju pogledajte ovdje.

Kratku video snimku pogledajte ovdje.