Proslavili smo blagdan naše župe Preobraženje Gospodinovo

Jučer smo proslavili dan naše župe Preobraženje Gospodinovo te je blagoslovljena naša novoizgrađena crkva. Svečano Misno slavlje predvodio je naš biskup Vlado Košić. U koncelebraciji brojnih svećenika iz susjednih župa na misnom slavlju je sudjelovao i novi župnik Damir Ceković dok je na početku pozdravnu riječ uputio župnik na odlasku Josip Karas.

Naš pastoralni vjećnik Zlatko Šimović na kraju se zahvalio župniku u ime svih župljana riječima: „Od vašeg poziva u crkvi sv.Lovre na početak radova izgradnje ove crkve došao sam s ostalim župljanima na krčenje korova. Danas imamo misu u nedovršenoj crkvi, a to vrijeme je tako brzo prošlo, a vi ste već najavili odlazak iz naše župe. Nama je jasno da je to neminovnost koja je neizbježna. Žao nam je što je to tako brzo došlo jer ste vi ostavili neizbrisiv trag u našoj podsvijesti. Zbog vaših propovijedi, snaženja u vjeri, druženja poslije mise, hodočašća koja su bila prožeta molitvom i vjerom u Isusa Krista kao jedinog puta, straha je manje, ljubavi više, snage više, naravno u Isusu Kristu.“

Biskupovu propovjed u cijelosti možete poslušati ovdje:

Večernju svetu Misu predvodio je naš župnik Josip Karas te njegovu propovjed možete poslušati ovdje:

 

Fotogaleriju sa Mise u 11h i 19h možete pogledati klikom ovdje.