Blagoslov učenika

Kao i svake godine jučer je povodom nove školske godine podijeljen poseban blagoslov učenika i studenata. Sveta misa započela je uvodnom pjesmom zaziva Duha Svetoga kojeg je pjevao zbor mladih naše župe. Oltar je posluživao naš trajni đakon Vjekoslav Uvalić. Župnik Damir Ceković na samom početku je izrazio svoje žaljenje radi malog broja učenika koje je došlo na blagoslov iako znamo da u našoj župi imamo dvije područne škole koje broje veliki broj djece. U propovjedio je upozorio da svaki dan treba započeti vedro iako je ponekad teško, ali upravo je to taj križ koji imamo i koji trebamo ustrajno nositi, a za tu ustrajnost Gospodin će nas nagraditi. Upozorio je također na grijeh zavisti koji je opasan jer stvara razdor i netrpeljivost. Biti ponizan znači biti Kristov učenik, jer posljednji će biti prvi , a prvi posljednji, dodao je. Prije samog blagoslova učenika obratio se župni animator Stjepan Vidović te pozvao sve mlade da se priključe biskupijskom hodočašću mladih u Gore koje će biti u subotu 29.09. a kreće se od Crkve svetog Lovre mučenika u 07.00h. Nakon svete mise uslijedio je blagoslov i kratko druženje. 

Galerija fotografija