Održano prvo godišnje klanjanje u našoj župi

Dana 16. listopada u našoj župi po prvi puta održano je godišnje klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. To je veličanstveni događaj u godini kada vjernici imaju priliku kroz čitav dan pohađati župnu crkvu i provoditi vrijeme u molitvi i tišini pred euharistijskim Isusom. Klanjanje je započelo u devet sati jutarnjim pohvalama, nastavilo se kroz čitav dan sve do večernjih pohvala i svečanog blagoslova s Presvetim.    

                Misu zahvalnicu za prvo godišnje župno klanjanje predvodio je vlč. Siniša Preiner župnik iz župe Gola u zajedništvu s domaćim župnikom i svećenicima iz dekanata. U svojoj homiliji govorio je o vezama i povezanosti kako između nas ljudi tako i između Boga i ljudi. Potaknuo je okupljene vjernike da preispitaju kvalitetu svoje povezanosti s Bogom naglasivši kako čovjek u svojoj prevrtljivosti uspostavlja i kida veze kako mu se hoće uopće ne misleći kakve posljedice iza sebe ostavlja. U današnjem je svijetu sve više ljudi prekinulo svoj odnos s Bogom i zato su upali u sve vidljiviju krizu koja se čini tjeskobnom i bezizlaznom. Na kraju homilije vlč. Siniša čestitao nam je župnu svetkovinu i zaželio nam da ostanem i nadalje povezani s Gospodinom.