Duhovna obnova uoči svetkovine sv. Josipa

Od 16. – 19. ožujka 2019. u našoj župi Preobraženja Gospodnjeg u Petrinji slavit će se duhovna obnova uoči svetkovine sv. Josipa zaručnika BDM i zaštitnika naše Domovine . Tom prigodom u subotu prvoga dana iste u 19h blagosloviti ćemo novi kip sv. Josipa i sliku bl. Miroslava Bulešića ( propovjednik i predvoditelj biti će don Ivo Borić policijski kapelan PU Sisak), drugoga dana u 19h  dočekat ćemo relikvijar s kostima bl. Miroslava Bulešića koji će župa dobiti na dar od don Ilije Jakovljevića vicepostulatora dotične kauze. On će toga dana predvoditi misu i propovijedati o životu i djelu bl. Miroslava i o važnosti štovanja relikvija. U trećem danu naš predvoditelj i propovjednik biti će fra Silvio Ščepanović župnik iz Špišić Bukovice, koji će nas u misno slavlje uvesti urom klanjanja (18:30), a nakon mise koja će se slaviti u 19h biti će mogućnost primanja sakramenta bolesničkog pomazanja. Na svetkovinu sv. Josipa proslavit ćemo dvije mise u 11h ( predvodi don Ilija Jakovljević) i u 19h ( predvodi don Ivo Borić). Svakoga dana biti će mogućnost za svetu ispovijed.  Kratka fotogalerija.