Veliki četvrtak

Naša župa proslavila je Misu Večere Gospodnje. Na Misi je pjevao mješoviti župni zbor. Nakon slave zasvirale su orgulje i zazvonila sva crkvena zvona koja su nakon toga utihnula sve do Vazmenoga Bdijenja kada će opet zazvoniti i najaviti Gospodinovo Uskrsnuće. Nakon nagovora, u kojem je župnik govorio o zajedništvu, bratoljublju i dostojnosti sakramenta euharistije koji je uspostavljen upravo na Veliki četvrtak, župnik je župnim pastoralnim vijećnicima, koji su predstavljali dvanaestoricu apostola, u znak spomena oprao noge. Na kraju Mise, preneseno je Sveto Otajstvo na pokrajnji oltar u našoj dvorani, a glavni oltar je razotkriven, što znači da je Isus pošao u Getsemanski vrt u svoju muku i smrt. Nakon obreda, u znak zajedništva, održana je zajednička “apostolska” večera iza koje je bilo kratko klanjanje Presvetom Sakramentu u znak zahvale i sjećanja na spomenuti događaj.

Fotogalerija