Prvi dan trodnevnice

Prvi dan trodnevnice Svetu Misu predvodio je naš župnik Damir Ceković. Don Paško Glasnović prije i tokom Svete Mise je ispovijedao. Oltar su posluživali trajni đakoni Vjekoslav Uvalić i Željko Kovačević koji je imao propovijed, a u kojoj je rekao kako trebamo imati pravu vjeru da bi Gospodin mogao mijenjati naše živote na dobro, da bi mogao učiniti čudo u našim životima te nam dati potrebne milosti bez kojih nije moguće živjeti. “Kršćanin ne može biti pesimist. On je uvijek optimist”, rekao je. Također je napomenuto da nije tehnika ta koja čuva ljudske i moralne vrednote već čovjek. “Naši mladi danas misle kako pritiskom na dugme mogu sve, ali zaboravljaju da su naši stari oni koji ih mogu poučiti o pravim vrednotama, a posebno o vrednotama Božjeg zakona.” dodao je. Kako je na današnji dan svetkovina Gospe od Anđela. Đakon Željko je ukratko objasnio taj događaj koji je povezan sa Svetim Franjom koji je tražio od Gospodina oprost za sve one koji pohode istoimenu crkvu (Porcijunkulu). Danas je to prošireno na sve crkve pa i na našu. Za dobiti potpuni oprost potrebno je pohoditi crkvu ispovjediti se te izmoliti Vjerovanje, Očenaš, Slava Ocu, na nakanu Svetoga Oca.

Na kraju Svete Mise đakon Vjekoslav je blagoslovio nove štole, koje je naš župnik Damir poklonio đakonima u znak zahvalnosti.

Fotogalerija