Proslava blagdana bl. Miroslava Bulešića u župi Preobraženja Gospodnjega u Petrinji

Mi smo ljudi Božje cvijeće,
netko manje netko veće,
Bog ih ubra za se
U pleter Božjeg vijenca
Bartola mučenika Prvijenca
I Miroslava Bulešića, hrvatskog sveca.
Krvlju svojom svjedočeći za Krista
Otvori im se nebeska pista,
Vrata Raja otvoriše svoja krila
Dočeka ih Marija Majka Mila!

U subotu, 24. kolovoza u župi Preobraženja Gospodnjega u Petrinji proslavljen je spomendan bl. Miroslava Bulešića. Bl. Miroslav Bulešić je suzaštitnik naše župe uz Sv. Josipa, zaručnika BDM. Svečanu svetu misu je predvodio naš župnik vlč. Damir Ceković. Propovijedao je domaći trajni đakon, vlč. Vjekoslav Uvalić.
Đakon Vjekoslav je u svojoj propovijedi istaknuo veličinu izjave bl. Miroslava na samrti: “Moja osveta je oprost!” Naglasio je da nije Nebo cilj samo svećenika i klera, već svakog od nas ponaosob.  “Molimo braćo i sestre zagovor velike dvojice mučenika koje slavimo danas: sv. Bartola apostola i bl. Miroslava Bulešića, dvojice velikih mučenika za Crkvu u domovini i svijetu, te molimo se da njihovo mučeništvo bude primjer i nama svima”, zaključio je propovijed đakon Uvalić.
Nakon svete mise vjernicima su na čašćenje izložene relikvije, kosti blaženog Miroslava.
U svibnju su župljani hodočastili “Putovima blaženog Miroslava Bulešića” u Lanišće i Svetvinčenat, mjesta koja su obilježila život ovog velikog hrvatskog blaženika.
Blaženi Miroslav je svoj život položio na današnji dan 1947., godine u dobi od 27 godina.
Blaženi Miroslave Bulešiću, mučeniče krizme, moli za nas!

Fotogalerija