Obraćanje našeg župnika

Draga braćo i sestre,
Svjesni smo da ulazimo u najveće tajne naše vjere koje su temelj našega vjerovanja – Veliki tjedan. Uslijed ovih iznimno teških trenutaka za našu Domovinu, ali i za cijeli svijet Crkva će spomen na muku, smrt i uskrsnuće Gospodina našega Isusa Krista proslaviti bez fizičkog prisustva naroda, ali to nipošto ne znači bez duhovnog prisustva.
Stoga u ovom Vazmenom trodnevlju ujedinimo se u duhu, molitvi, vjeri i nadi da ćemo svi zajedno uskoro proslaviti Gospodina na svetoj misi u našoj crkvi. Pratimo izravne prijenose svetih misa preko Laudato TV, HTV 1 i 3, internetskih stranica, te radio postaja.
U nastavku ćemo navesti kada će se slaviti svete mise i obredi u našoj župi, da bismo se svi duhovno sjedinili kao istinska Kristova Crkva u svojim domovima.
CVJETNICA – sveta misa u župi je u 11,00; prijenos svete mise preko YouTube kanala koju predvodi naš biskup u sisačkoj katedrali je u 10,00
VELIKI ČETVRTAK – sveta misa posvete ulja iz sisačke katedrale je u 10,00 na YouTube kanalu Sisačke biskupije; sveta misa Večere Gospodnje u našoj župi je u 19,00
VELIKI PETAK – dvorana će biti otvorena od 16,30 do 20,00 za pojedinačnu molitvu ispred Kristova groba uz OBAVEZNO PRIDRŽAVANJE MJERA koje su na snazi; obredi u našoj župi su u 15,00
VELIKA SUBOTA – dvorana na Slatini će biti otvorena od 9,00 do 20,00 za pojedinačnu molitvu ispred Kristova groba uz OBAVEZNO PRIDRŽAVANJE MJERA koje su na snazi; kapela Sv. Jakova u Mošćenici će biti otvorena za osobnu molitvu od 16,00 do 18,00; Bdijenje u župi je u 21,00;
USKRS – sveta misa u našoj župi je u 11,00; sveta misa iz sisačke katedrale na YouTube kanalu Sisačke biskupije od 10,00
USKRSNI PONEDJELJAK – sveta misa u našoj župi je u 11,00
Molim vas da se ne okupljate oko dvorane u vrijeme slavljena svetih misa, nego ostanite u svojim domovima i duhovno se sjedinite sa cijelom Crkvom. Tijekom pojedinačne molitve pred Kristovim grobom u dvorani će moći biti samo 5 osoba uz pridržavanje razmaka od 2 metra. Molim vjernike sa simptomima akutne plućne bolesti da ostanu u svome domu.
Hranu blagoslovite sami u svojim domovima nakon obiteljske molitve Očenaša.
Unaprijed hvala što ćete se pridržavati ovih mjera. Budimo razumni i slušajmo savjete Kriznog stožera.
Utecimo se moćnom zagovoru Blažene Djevice Marije, Svetoga Josipa, sv. Kvirina, bl. Alojzija Stepinca i bl. Miroslava Bulešića.

Sretan i blagoslovljen Uskrs pun uskršnje vjere želi vam vaš župnik,
vlč. Damir Ceković