Kvirinovo

Svetkovina sv. Kvirina, zaštitnika Sisačke biskupije i grada Siska, bit će proslavljena u utorak 4. lipnja u Sisku i njemu posvećenoj sisačkoj župi. Proslava započinje u 9.30 sati okupljanjem vjernika, udruga i predstavnika institucija iz javnog života ispred katedrale Uzvišenja svetog Križa. U 10 sati kreće procesija od sisačke katedrale ulicama grada do bazilike sv. Kvirina. Svečano misno slavlje u bazilici, s početkom u 11 sati, predvodit će subotički biskup Ferenc Fazekas u zajedništvu sa sisačkim biskupom Vladom Košićem i biskupima Zagrebačke metropolije. Večernju misu u 19 sati predslavit će župni vikar sisačke župe Pohoda BDM vlč. Kristijan Pezić. Proslavi prethodi devetnica uoči blagdana od 26. svibnja do 3. lipnja kojom će se Siščani i hodočasnici u bazilici duhovno pripravljati za proslavu svoga zaštitnika. Svakoga dana devetnice prije mise bit će prilika za ispovijed, a misama u 19 sati prethodi molitva krunice i zagovora sv. Kvirinu u 18.30 sati. Prvog dana devetnice misno slavlje predvodi sisački biskup Vlado Košić.

Preneseno sa : Kvirinovo – Sisačka biskupija (biskupija-sisak.hr)