Hodočašće Lurd od 21. – 27.05.2017. godine

 1. dan – polazak iz Petrinje u 23.00h

Noćna vožnja kroz Sloveniju i Italiju…

 

2. dan, Nica, St. Maximin

-…do Francuske. Dolazak u NICU u jutarnjim satima. Razgled mondenog ljetovališta na Azurnoj obali.. Ručak. Nastavak vožnje do ST.MAXIMINA – razgled gotičke bazilike sv. Marije Magdalene gdje se nalazi njezin grob. To je najstarije svetište u južnofrancuskoj pokrajini Provance. Sveta misa. Smještaj u hotel. Noćenje.

 

3. dan, Carcasonne, Lurd

Vožnja kroz jug Francuske do CARCASSONA. Razgled srednjovjekovnog grada u Francuskoj. Nastavak vožnje do LURDA – najvećeg marijanskog svetišta na svijetu, gdje se 1858. godine Blažena Djevica Marija u pećini Massabiell ukazala Bernardici Soubirous. Dolazak u poslijepodnevnim satima. Smještaj u hotel. Sveta misa. Večera. Odlazak na večernju procesiju sa svijećama. Zajednički pozdrav Gospi pred Spiljom ukazanja. Noćenje.

 

4. dan, Lurd

Doručak. Sveta misa pred Spiljom ukazanja. Razgledavanje svetišta: Kripta, Bazilika Bezgriješnog Začeća, Bazilika Svete krunice, podzemna bazilika…Ručak. Slobodno za odmor, kupnju suvenira i vlastite pobožnosti. U 17.00 sati sudjelovanje u svečanoj procesiji sa Presvetim – bolesnička procesija. Večera. Odlazak na večernju procesiju sa svijećama. Noćenje.

 

5. dan, Lurd

Doručak. Križni put na brdu Kalvarija. Sveta misa. Posjet Beranrdičinoj rodnoj kući, Cochotu, župnoj crkvi. Kupanje u lurdskoj vodi. Ručak. Slobodno za kupnju suvenira, vlastite potrebe i pobožnosti. Bolesnička procesija. Večera. Sudjelovanje u večernjoj procesiji i oproštaj sa svetištem. Noćenje.

 

6. dan, Lurd, Avignon, Arles

Sveta misa. Doručak. Odlazak iz Lurda. Vožnja kroz južnu Francusku do AVIGNONA u kojem su u 14. stoljeću kroz gotovo 80 godina boravile pape. Razgled starog grada koji je okružen visokim bedemima i papinske palače iz 14. stoljeća s katedralom. Ručak. Nastavak vožnje kroz Provansu do ARLESA. Razgled starog grada sa brojnim rimskim ostacima i kulturnim spomenicima: rimsko kazalište, amfiteatar, katedrala… Šetnja središtem grada. Noćenje u okolici.

 

7. dan, Gospa od Jasena, Peschiera, povratak

Lunch paket. Vožnja kroz Francusku i Italiju do marijanskog svetišta GOSPE OD JASENA, gdje se nalazi najmanji čudotvorni Marijin kip. Sveta misa i razgled svetišta. Slobodno za šetnju i kavu u obližnjoj PESCIERI kraj jezera Lago di Garda. Nastavak vožnje kroz Sloveniju i Hrvatsku. Dolazak u Petrinju do ponoći.