Proslavljeno Tijelovo u kapeli sv. Jakova

P6190084U četvrtak, 19.6. na blagdan Tijelova u kapeli sv. Jakova u Mošćenici okupio se velik broj vjernika kako bi uz svečano Misno Slavlje proslavili Svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Misnom slavlju je prisustvovao i trajni đakon Vjekoslav Uvalić.

U svojoj propovjedi župnik Josip Karas istaknuo je: -Isus s nama trajno, zauvijek ostaje u prilikama kruha i vina. Uzevši kruh Isus je rekao svojim učenicima, a tako i svima nama: “Ovo je tijelo moje.” Njegovo tijelo se daje za nas, za naše spasenje, za vječni život. To je središnji trenutak svih vremena, središnji trenutak povijesti.-

Nakon sv. Mise uslijedila je procesija oko kapele sa Presvetim Oltarskim Sakramentom. Uz pratnju crkvenog zbora, te mnogobrojnih župljana i bacanje ružinih latica djece odjevene u bijelo, procesijom smo obišli četiri postaje gdje su domaćini napravili malu sjenicu.

Galeriju slika mozete pogledati na nasoj facebook stranici