Proslavljen blagdan Svih Svetih

CAM00886U subotu, na blagdan Svih Svetih, na groblju sv. Benedikta u Petrinji, okupio se velik broj vjernika svih župa petrinjskog dekanata kako bi proslavili sv. Misu. Misu je predvodio petrinjski dekan i župnik župe sv. Lovre mučenika Josip Samaržija, a koncelebrirao je i naš župnik Josip Karas. Oltar je posluživao trajni đakon naše župe, Vjekoslav Uvalić , koji je i održao propovijed. U svojoj propovijedi, đakon je najprije čestitao svima prisutnima blagdan Svih Svetih. Naglasio je kako smo svi pozvani živjeti sveto i danas, u ovim teškim vremenima.
Nakon sv. Mise, vlč. Josip Karas i trajni đakon blagoslovili su groblje i molili za vječni pokoj svih duša. Prilikom blagoslova, župnik je nadodao: “Znamo da pšenično zrno ne može dati ploda dok ne umre. Tako je i s našim životima.” Pozvao je sve vjernike da pođu za Isusom i da sav svoj život predaju Bogu jer s Bogom čovjek sve može. “Molimo Gospodina da ne gubimo vjeru. Budimo svjesni da je Bog jači od svake patnje i muke, na kraju, on je i pobijedio smrt!”-rekao je. Nakon blagoslova, župnik je potaknuo vjernike na pobožnost potpunog oprosta grijeha za pokojnika koji je moguće izmoliti u ove svete dane.

Za galeriju slika kliknite ovdje