Zaziv Duha Svetoga na početku školske godine

CAM00074mU nedjelju, 14. rujna, na blagdan Uzvišenja Svetoga Križa, u kapeli sv. Jakova u Mošćenici slavljena je sveta misa sa zazivom Duhu Svetomu za sretan i uspješan početak nove vjeronaučno-školske godine 2014./2015.

Euharistijsko slavlje predvodio je naš župnik Josip Karas, a slavlje je svojim pjevanjem uzveličao zbor mladih.

U propovjedi za mlade vlč. Josip Karas je razgovarao sa učenicima. Razgovarali su o križu koji zapravo svi imaju, a to su teškoće koje susrećemo tijekom života.

Završio je kako križ koji imamo, ne smijemo odbacivati već prihvatiti i spremno nositi, jer jedino na taj način možemo doći do cilja. U teškoćama nismo sami,  već je s nama uvijek Gospodin koji nam pomaže da podnosimo teškoće, zato smo se i okupili ovdje da se pomolimo i da nas On blagoslovi, da nam da darove Duha Svetoga i da nam sve teškoće budu na blagoslov i spasenje, a zapreke da sa lakoćom savladamo.