Biskupski pastirski pohod

pastoralniDanas je mons. dr. Vlado Košić, biskup sisački, bio u pastoralnom pohodu naše župe Preobraženja Gospodnjeg. Posjetio je dvije područne škole, Dragutin Tadijanović u Mošćenici i Mate Lovrak u Češkom Selu te se susreo sa ravnateljima, nastavnicima i učenicima. Učenici su postavljali pitanja na koje je biskup radosno odgovarao. Na završetku pohoda održan je sastanak pastoralnog vijeća, u Mošćenici, u kućici pokraj kapele svetog Jakova. Biskup se rado prisjetio vremena kada je bio župnik, te boravio upravo u toj kućici. Sastanak je protekao u veselom razgovoru s biskupom. Razgovaralo se o izgradnji naše nove crkve i župne kuće s pastoralnom dvoranom, te o socijalnim temama, također i o čvrstoći vjere vjernika u našoj župi. Biskup se zahvalio svima koji aktivno sudjeluju u župi te pomažu župniku u svim poslovima. Svoj pohod završit će slavljenjem svete mise u nedjelju u našoj kapeli sv. Jakova u 10.00h.