Primanje novih ministranata

CAM00933mDanas, na početku euharistijskog slavlja naš župnik Josip Karas uveo je zajednicu u ovaj svečani obred te pozvao vjernike na radost zbog novih ministranata koji će biti primljeni u službu poslužitelja oltara. Trajni đakon Vjekoslav Uvalić koji je podučavao ministrante, prozivao je imena kandidata, a kandidati su odgovarali s riječima: ”Evo me!”.

Pred velikim brojem župljana, roditelja, braće i sestara kandidati su pristupili obredu uvođenja u ministrantsku službu gdje su izrazili želju da postanu poslužitelji oltara te dali svoja obećanja da će svoju zadaću izvršavati savjesno i časno. Nakon uvodne molitve župnik je blagoslovio nove ministrantske haljine, a poslije su novi ministranti radosno pristupili oblačenju svojih haljina, pri čemu su im pomogli stariji ministranti. Nakon blagoslova i oblačenja ministrantskih haljina, kao vanjski znak svoje službe oltaru, ministranti su primili iz ruku svećenika liturgijske predmete kojim će se služiti i nositi za vrijeme Svete mise.

Fotogaleriju pogledajte na našoj Facebook stranici