Prva pričest

pricest2016mDanas je u našem novom crkvenom prostoru po  prvi puta proslavljena prva sveta pričest. Prigodom slavlja župnik Josip Karas je rekao: “Ja bih voli da ovako bude svaku nedjelju. Da vi propovijedate. Danas ste nam, dragi prvopričesnici uputili jednu divnu poruku, da gradnja crkve nije važna u smislu kao samo zidanje zidova, iako evo gradnja napreduje, nego važno je graditi duhovni dom. Graditi naše zajedništvo. Važno je da ste vi tu.

Vas je danas 59 i ja se jako vama radujem, kao i cijela naša župna zajednica i zapravo župa će nam živjeti kad vi budete ovdje, vi i vaši prijatelji, vaši roditelji. Evo vidite danas nam je dvorana mala, potrebna nam je ova crkva koja se gradi, Ali ponavljam kao što ste vi rekli važnije duhovno zajedništvo. Želim da to zajedništvo živimo svaki naš dan. Nabrajali ste ovdje, u igrokazu, što to jesu te duhovne cigle, a i ovdje nam piše ispred oltara. Dakle to je molitva, sloga među nama, to je dolazak na misu, to je ljubav, to je opraštanje, sve što piše na ovim ciglama. Zato vam želim da to živite u svom životu. Pred vama je, rekao sam u uvodu mise, dug život, puno godina. U tom svom životu imat ćete uspjeha, biti ćete sretni, biti ćete radosni onoliko koliko ćete dragom Isusu dopustiti da bude sa vama. On danas dolazi u vaš život. On danas prvi puta ulazi u vašu dušu i on će vam dati snagu i radost  za sve vaše buduće dane i zato neka to ne bude samo danas već uvijek cijeli vaš život. To vam od srca želim, zajedno sa đakonom, vjeroučiteljima, roditeljima i svom našom župnom zajednicom.”

Župnik se na kraju svete mise zahvalio svima koji su na bilo koji način pomagali u pripremama za ovaj sveti događaj.

Kratku fotogaleriju pogledajte na našoj Facebook stranici