Blagoslov obitelj – raspored

Dragi župljani!

Vrijeme Božićnih blagdana vrijeme je i godišnjeg blagoslova obitelji, kada župnik dolazi u vaš dom kako bi molio s vašom obitelji te Vama i Vašem domu donio Božji blagoslov. Prilika je to i da župnik susretne i bolje upozna svakog od župljana i svaku obitelj. Radujmo se! Ovogodišnji blagoslov obitelji započinje 26. prosinca 2017. godine i traje do 31. prosinca 2017. godine. Blagoslov će podjeljivati župnik vlč. Josip Karas, s kojim će u pratnji ići dvojica župnih vijećnika  i  dva bogoslova iz Sarajeva koji će ove godine biti na ispomoć župniku u blagoslovu obitelji i domova i s kojim će u pratnji ići također dvoje župnih vijećnika. Blagoslov započinje ujutro u 09.00 sati, a završava najkasnije u 20.00 sati. Bilo bi poželjno da svećenika pričekate ispred svoje kuće, a na kuću stavite kućni broj radi lakšeg pronalaženja adrese. Kod blagoslova bi trebalo na stolu imati pripravljenu svijeću, blagoslovljenu vodu i raspelo. Pokušajte taj dan kao obitelj biti na okupu. Zatvorite opasne pse! Što se tiče darivanja kod blagoslova obitelji, kada vas posjetimo u ovim božićnim danima uz svoj dar za blagoslov možete darovati i svoj godišnji obiteljski dar koji ćemo vam evidentirati. Darom za blagoslov pokrivaju se redoviti troškovi župe – režije, nagrade, potrebe bogoslužja, liturgijsko ruho i posuđe, hostije, misno vino, svijeće, tamjan, slike, kipovi, uređenje crkve, cvijeće, sredstva za čišćenje i potrebe pastorala. Obiteljski dar koji bi svaka obitelj trebala darovati kroz godinu, a napominje se u 5. crkvenoj zapovijedi: Doprinosi za crkvene potrebe, koristi se za uzdržavanje naše župe, planirane radove i izgradnju, župnu kuću i domaćinstvo, namještaj za crkvu, popravci itd. Obitelji koje ste u teškoj materijalnoj situaciji ili niste zaposleni, oslobođeni ste bilo kakvog darivanja, a to procijenite po svojoj savjesti.

RASPORED BLAGOSLOVA PO ULICAMA

 
1. DAN – UTORAK – 26. 12. – ŠTEFANJE
UNSKA
VATROSLAVA LISINSKOG – MOŠĆENICA
RIBNJAK – MOŠĆENICA
KUPSKA – MOŠĆENICA
BANA JOSIPA JELAČIĆA – MOŠĆENICA

2. DAN – SRIJEDA – 27.12. – IVANJE
SLATINSKA
NOVOG NASELJA
ZVORNIČKA
CVJETNA
SISAČKA I VUKOVARSKA – DESNA STRANA I ODVOJCI
BRAĆE KUNERT
SPLITSKA
KRALJA TOMISLAVA – MOŠĆENICA
KOLODVORSKA – MOŠĆENICA
RUĐERA BOŠKOVIĆA – MOŠĆENICA

3. DAN – ČETVRTAK – 28.12 – NEVINA DJEČICA
RUĐERA BOŠKOVIĆA – KOLONIJA
RUDOLFA HORVATA
MARKA MARULIĆA
IVANA ZOCHA
JOSIPA MENCINA
ANDRIJE PETRAČIĆA S ODVOJCIMA
MARINA BERETINA
SISAČKA I VUKOVARSKA – LIJEVA STRANA
IVE ANDRIĆA
MATE JERKOVIĆA
ANTE STARČEVIĆA – MOŠĆENICA

4. DAN – PETAK – 29.12
BLAŽENKE KRNIC
FRANJE ŠRAMA
MILIVOJA GRGIĆA
VERE GROZAJ
F. OGULINCA SELJE
VIDIKOVAC
TOME BAKAČA ERDODYJA – MOŠĆENICA
F. KRSTE FRANKOPANA – MOŠĆENICA
J. J. STROSSMAYERA – MOŠĆENICA
MATIJE GUPCA – MOŠĆENICA
LJUDEVITA GAJA – MOŠĆENICA
PETRA KREŠIMIRA – MOŠĆENICA
IVANA GUNDULIĆA – MOŠĆENICA
MARINA DRŽIĆA – MOŠĆENICA
BRAĆE RADIĆ – MOŠĆENICA
HRVATSKOG NARODNOG PREPORODA – MOŠĆENICA
TINA UJEVIĆA – MOŠĆENICA
LJUDEVITA POSAVSKOG – MOŠĆENICA
AUGUSTA ŠENOE – MOŠĆENICA
PETRA ZRINSKOG – MOŠĆENICA

5. DAN – SUBOTA – 30. 12.
ULICA GROMOVA
IVANA VONČINE
AJDOVŠĆINSKA
NOVA DRENČINA
DRENAČKA
BREZOVAČKOG ODREDA – MOŠĆENICA
KRALJA ZVONIMIRA – MOŠĆENICA
22. LIPNJA – MOŠĆENICA
KNEZA BRANIMIRA – MOŠĆENICA
HRVATSKIH BRANITELJA – MOŠĆENICA
TRG ŽRTAVA DOM. RATA – MOŠĆENICA
PRILAZ SISAČKOJ
STANIČKI PUT

6. DAN – NEDJELJA – 31. 12. – SVETA OBITELJ
ULICA ZELENILA
LIVADARSKI PUT
PUKOVNIKA PREDRAGA MATANOVIĆA
FRANZA WAGNERA