Proslavljena svetkovina Svih svetih

Na svetkovinu Svih svetih, u četvrtak 1. studenog, naš župnik Damir Ceković predvodio je euharistijsko slavlje u kapeli svetog Benedikta na Petrinjskom gradskom groblju. U koncelebraciji bili su preč. Josip Samaržija, fra. Ante Barišić i vlč. Hrvoje Zovko, a oltar je posluživao naš trajni đakon Vjekoslav Uvalić.

Naš župnik je u svojoj propovjedio istaknuo bitnost molitve za pokojne i nasljedovanje svetaca. Rekao je kako se  mnogi ljudi nazivaju kršćanima, a žive kao pogani.  Napomenuo je da nam upravo današnje Evanđelje o blaženstvima govori kako baštiniti život vječni za koji smo stvoreni, a da nam život svetaca treba biti primjer i putokaz u životu kako bismo mogli zasluženo ući u vječni život. Nakon svete Mise, bio je blagoslov za sve pokojne ispred križa.

Fotogalerija