Proslavili smo Božić

I ove godine proslavili smo Božić u našoj novoizgrađenoj crkvi. Svetu misu Polnoćku predvodio je naš župnik Damir Ceković u koncelebraciji don Ivana Borića. Na misi su po prvi puta u našoj župi uvedena u službu dva izvanredna djelitelja pričesti, Zlatka Šimovića i Franje Lovrenčića.

U nastavku vam donosimo cijelu propovijed našega župnika: “Isus dolazi danas među nas, uzima lik ljudskog tijela i božansko sa zemaljskim se spaja. Nastaje nešto novo za čovjeka. Riječ je tijelom postala. Nije joj bitno u kakvu će palaču doći na ovaj svijet, nego je bitno što će učiniti sa svojim dolaskom. Ovaj dan nas treba dotaknuti, a mnogi neće doživjeti to malo slabašno dijete Isusa iz betlehemske štalice. A što ti ono hoće reći? Da se pojavila milost. Spasiteljica svih ljudi. Želi ti reći: “Ja sam za tebe došao na ovaj svijet u liku čovjeka da ti budem po svemu sličan osim po grijehu i da ti dam izgubljeno dostojanstvo kako bi mogao ponovno započeti život Božjeg ljubljenog djeteta.” Poziva nas da se čuvamo bezbožnosti koja je sve više i više prisutna u svijetu. Danas, kad mediji čestitaju Božić, kažu ‘sretni blagdani’, a samo je jedan blagdan: rođenje našega Kralja koji oslobađa od ropstva, grijeha i smrti. Ako je nama sada u crkvi malo hladno, zamislite kako je njemu bilo. U Svetoj zemlji se po noći spusti veliki minus. A On dolazi u takvim uvjetima, iz ljubavi prema tebi i meni. I na kraju se ta ljubav očitovala na križu. Samo trebamo raširiti svoje ruke i prepustiti Mu se jer tada će svaka poteškoća postati lakša. Ali postoji problem – vječito samosažaljenje: ‘ne mogu, neću uspjeti…’ i tako sve dok čovjek ne dođe do depresije do koje se dovede zbog nemara i lijenosti. Ne želi se boriti. A da smo svjesni toga što danas slavimo, ne bi bilo ni jedne depresivne osobe na svijetu. Mnogi plaćaju stručnjake da slušaju njihove probleme, a mi imamo svećenike koji nas slušaju potpuno besplatno te preko kojih nam dolazi odrješenje. Osvijestimo si da smo doista vrijedni kad je Bog odlučio uzeti naše tijelo. Sjetimo se imena naše župe: ‘Župa Preobraženja Gospodnjeg’, a preobraženje ukazuje na proslavljeno tijelo kakvo će biti jednog dana kada i ti i ja uskrsnemo od mrtvih. Ovo je za svakoga ponaosob veliki trenutak jer si možemo reći: ‘I ja sam slika Božja’. Oslobodimo se grijeha i prizemnih želja i pohrlimo za onim nebeskim. Ako i padnemo na tome putu, imamo priliku ustati se i ponovno krenuti. Budimo Bogu zahvalni i od srca radosni jer nam se Dijete rodilo, a mi samo trebamo otvoriti svoje srce i primiti ga u svoj život. Amen.

Nakon svete mise župnik je svima čestitao Božić.

Fotogalerija polnoćka

Fotogalerija Božić i blagoslov djece