Treći dan duhovne obnove

Treći dan trodnevnice je započeo duhovnom obnovom na temu “Važnost bolesničkog pomazanja”
Treći dan duhovne obnove predvodio je fra Silvio Ščepanović župnik iz Špišić Bukovice. Prije svete mise govorio je o važnosti sakramenta bolesničkog pomazanja, te je govorio o postu, odricanju i ozdravljenju. Zatim je bilo klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu, nakon kojeg je počela svečana sveta misa.U svome nagovoru fra Silvio je rekao: “Trebamo razmišljati koliko poznajemo Sv. Josipa. Trebamo upoznati njegovu osobnost iz njegovog života. On je svetac duhovnog zdravlja i strpljivosti koji su važni u životu  svakog čovjeka. Sv. Josip je imao dar pravog duha razlučivanja. Marija i Josip su gradili svetost. Josip je bio pravedan, a tu pravednost prepoznajemo u njegovoj čistoći srca i razumijevanja. Sva pravda, nadanja te svi svjetski proračuni ne mogu se mjeriti kao ono što je od Boga, što je trenutak Božjeg djelovanja u njegovu životu. Trebamo se zapitati kakvoj svetosti mi težimo te gdje nam je srce i ljubav. Kad dođemo kod Gospodina jedino što će nas pitati je koliko smo ljubili. Tada ćemo morati pogledat  svoje srce te stati pred zrcalo svoga života te ćemo vidjeti ima li svetosti u našemu životu. Sv. Josip je uz Mariju drugi stup duhovnosti. Ovo je posebno važan blagdan koji nas zapravo uči pravoj tišini i predanosti Bogu. Sv. Josip ostaje prava čvrstoća istine naše vjere.”

Za vrijeme svete mise podijeljen je sakrament bolesničkog pomazanja, a na kraju naš župnik se zahvalio svima koji su pomagali i sudjelovali na duhovnoj obnovi, te pozvao na sutrašnju svetkovinu proslave Svetog Josipa.

Fotogalerija