Svetkovina Svetog Josipa, zaštitnika Hrvatske u župi Preobraženja Gospodnjega u Petrinji

Svetu misu je predvodio don Ivo Borić, kapelan PU sisačko-moslavačke sa mjesnim župnikom vlč. Damirom Cekovićem, trajnim đakonom Vjekoslavom Uvalićem. U propovijedi je kapelan naglasio :“Sveti Josip, tih i šutljiv, ponizno i mudro prisluškuje Božji glas, Božji govor. Šutnja je odlika čovjeka koji je srcem i pameću bogat. Čovjek: plemenit, čestit, uravnotežen i razuman zna, može šutiti. Bog baš takvog čovjeka postavlja ocem Svete Obitelji i na to smo svi pozvani u svim segmentima našeg života.“Svetoj misi su nazočili petrinjski gradonačelnik i saborski zastupnik gosp. Darinko Dumbović sa svojom suprugom, zamjenik načelnika PU sisačko-moslavačke Dubravko Smolčić, lijep broj djelatnica i djelatnika MUP-a, predstavnici vojarne Pukovnik Predrag Matanović. Ovim završetkom i proslavom Svetoga Josipa pokazalo se zajedništvo svih struktura vlasti i župljana, a na poseban način suradnje policijske kapelanije Svetog Kvirina sa župnom zajednicom i župnikom.

Nekoliko fotografija pogledajte ovdje.