Proslavljena svetkovina Tijelova u našoj župi

I ove godine Svetom Misom i procesijom proslavili smo svetkovinu Tijelova u našoj župi. Na proslavi su bili prisutni i predstavnici DVD Mošćenica, te djelatnici PU sisačko moslavačke i PP Petrinja. Svetu misu predvodio je župnik vlč. Damir Ceković, a propovijedao je policijski kapelan don Ivo Borić, koji je u propovijedi naglasio bitnost euharistije zajedništva. “Svi smo po sakramentu krštenja kraljevsko svećenstvo, sveti narod sebi stečen, što bi rekao sv. Luka u Djelima Apostolskim: prva zajednica je bila jedno srce i jedna duša što mi u ovim teškim vremenima moramo i ostvarivati”, rekao je. Na oltaru je posluživao trajni đakon vlč. Vjekoslav Uvalić. Sveta misa je proslavljena u crkvi u gradnji u kojoj su dan prije postavljena vrata. Kapelan je zahvalio župniku na suradnji, a naš župnik svima koji su pomagali na bilo koji način kako bi slavlje bilo što svečanije. Nakon svečane svete mise koju je animirao župni zbor, vjernici su se u procesiji s Presvetim uputili po ulicama Slatine gdje su bile 4 sjenice koje su predstavljale 4 dijela župe: Mošćenicu, Slatinu, Češko Selo i Drenčinu.

Fotogalerija