Proslavili smo svetkovinu Pedesetnice

Pedeset dana nakon Uskrsa i deset dana nakon slavlja Kristova uzašašća Crkva slavi treći najveći blagdan – Duhove. Spomen je to na veliki događaj silaska Duha Svetoga na prvu Crkvu u Jeruzalemu i nad apostole. Taj dan se smatra rođendanom Crkve.

Svetu misu predvodio je naš župnik Damir Ceković koji je na početku misnog slavlja svima čestitao dan Crkve. U svojoj propovijedi napomenuo je bitnost otvaranja svoga srca Duhu Svetomu kako bi nas On oslobodio – potaknuo na dobru ispovijed i vodio u životu prema cilju odnosno prema vječnosti. Misno slavlje svojim pjevanjem je uveličao naš župni zbor pod vodstvom prijašnjeg vođe zbora Ilije Uvalića.

Nakon misnog slavlja održao se ručak “apostola” iz dvaju župa, bivše župe našeg župnika i sadašnje župe, a apostole su predstavljali pastoralni vijećnici tih župa te na taj način poticali zajedništvo, kao što je to činila i prva Crkva.

Fotogalerija