Proslavljen Sveti Jakov u Mošćenici

U ponedjeljak 25.07. prigradsko naselje Grada Petrinje, Mošćenica, proslavila je blagdan svog nebeskog zaštitnika Svetoga Jakova apostola.
Svečano misno slavlje na vanjskom bogoslužnom prostoru predslavio je rektor Nacionalnog svetišta Svetoga Josipa u Karlovcu, mons. Antun Sente.
Na oltaru su koncelebrirali domaći župnik vlč. Damir Ceković, rektor svetišta Majke Božje Gorske u Gori vlč. Paško Glasnović, župnik u Sunji vlč. Igor Borić, vojni kapelan vlč. Branko Čagelj i mladomisnik vlč. Darijo Stanković. Na oltaru je posluživao trajni đakon vlč. Vjekoslav Uvalić.
Na kraju svete mise se domaći župnik zahvalio svima koji su pomogli pri organizaciji svečanog misnog slavlja, te mons. Senteu koji je bez imalo razmišljanja prihvatio poziv da predvodi sveto misno slavlje. Također je sve pozvao na proslavu titulara župe Preobraženja Gospodnjeg 6. kolovoza u istoimenoj crkvi na Slatini. Toga dana će sisački biskup, mons. Vlado Košić posvetiti župnu crkvu.