Trinaesta obljetnica pogibje gosp. Marina Beretina

U utorak, 23. kolovoza svetom misom zadušnicom je obilježena trinaesta godišnjica pogibje hrvatskog pirotehničara Marina Beretina.
Marin Beretin iz Radovina kod Zadra, rođen je 12. rujna 1975. godine i sudjelovao je u Domovinskom ratu kao pripadnik Specijalne policije Zadar. Nakon rata zaposlio se u dubrovačkoj tvrtki Heksogen na poslovima humanitarnog razminiranja. Poginuo je 23. kolovoza 2009. godine u Kotar šumi od odskočne mine PROM 1. U spomen na njega, ulica u blizini Kotar šume nosi njegovo ime, a nekoliko stotina metara dalje, nalazi se i spomen obilježje njegove pogibije.
Prije svete mise na spomen obilježju pogibje održana je molitva za pokojnog Beretina. Svetu misu zadušnicu u župnoj crkvi Preobraženja Gospodnjeg u Petrinji je služio domaći župnik vlč. Damir Ceković, a slavlje je animirala klapa Sv. Kvirin iz Siska.
Nakon svete mise obitelj, prijatelji i kolege su se zadržali u kratkom druženju u pastoralnom centru.

Fotogalerija