Drugi korizmeni petak

U petak 23. veljače održan je drugi korizmeni petak u našoj župi. Svećenik gost je bio o. Zlatko Pletikosić, župnik i čuvar svetišta Majke Božje Remetske. Sa o. Zlatkom došao je i bogoslov Augustin od BDM. Korizmeni petak je započeo pobožnošću Križnoga puta. Molio se je „Marijin križni put“ u kojemu smo razmatrali o tome kako je Marija prolazila kroz Križni put svoga sina. Za vrijeme pobožnosti križnoga puta, bila je mogućnost svete ispovijedi kod svećenika gosta o. Zlatka Pletikosića i kod župnika vlč. Damira Cekovića. Nakon Pobožnosti križnoga puta, uslijedila je sveta misa koju je predvodio o. Zlatko Pletikosić, a pjesmom animirao župni zbor. Svećenik gost o. Zlatko održao je prigodnu korizmenu propovijed nadahnutu čitanjima dana. Na kraju svete mise, župnik vlč. Damir Ceković poklonio je o. Zlatku glineni, odnosno porculanski kalež od petrinjske zemlje i zahvalio se na dolasku, nakon toga je svoje svjedočanstvo održao bogoslov Augustin od BDM, koji je govorio o svome hodu od djetinjstva, kroz već završeni jedan fakultet pa sve do ulaska u Karmel i dolaska do treće godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu.

Idućeg korizmenog petka svećenik gost je prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Fotogalerija