Pastoralni posjet policijskog kapelana u PU Sisačko-moslavačke kapelanije Sv. Kvirina sisačkog

U ovom svetom milosnom korizmenom vremenu, policijski kapelan Kapelanije Svetog Kvirina PU Sisačko-moslavačke županije, u dogovoru s načelnikom PU gosp. Lukom Pešutom, posjetio je sve policijske postaje (Kutina, Novska, Sunja, Petrinja, Glina, Gvozd, Kostajnica i Dvor) te održao duhovne nagovore, upriličio svete ispovjedi i komemorirao 28. obljetnicu pogibije prvog redarstvenika Josipa Jovića koji je položio svoj mladi život za slobodu naše lijepe domovine na Plitvičkim jezerima, 31. ožujka 1991., na blagdan Uskrsa koji je potom prozvan Krvavi Uskrs.Kapelan je u svojim nagovorima naglasio veliku Božju ljubav prema nama ljudima u osobi našeg Spasitelja Isusa Krista koji prašta i ljubi do potpunog predanja svakog čovjeka.

U molitvi za prvog redarstvenika Josipa Jovića, naglasio je da ne smijemo izgubiti sjećanje na naše branitelje. Njegova smrt treba nas još više povezati u odgovornoj službi i radu. Završetak ovih posjeta obilježen je susretom svih načelnika i mjesnog biskupa mons. Vlade Košića koji je predvodio svetu misu 3. ožujka u crkvi Preobraženja Gospodnjeg u Petrinji. Oltar je posluživao trajni đakon vlč. Vjekoslav Uvalić. Biskup je u nadahnutoj propovijedi osnažio djelatnike u njihovoj odgovornoj službi. Župnik spomenute župe, vlč. Damir Ceković s kojim kapelan blisko surađuje, pozdravio je nazočne i zaželio im dobrodošlicu u župu Preobraženja Gospodnjeg. Kapelan se zahvalio na suradnji. Biskup je svim nazočnima zaželio nadolazeći blagdan Uskrsa – Gospodin Slavno Uskrsnu, Aleluja!

Fotogalerija